Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu24 iunie – 3 iulie 2022 | ediția a 29-a

0900
FRANȚA-ROMÂNIA
Vernisajul va avea loc în 21 august, la ora 15:30
8h
Muzeul de Artă Contemporană
0900
ROU-FRA-DEU
Vernisajul va avea loc în 22 august, la ora 14:30
11h
Primăria Municipiului Sibiu ( Centrul de informare turistică)
0900
ROMÂNIA
Duplex expozițional: Bruno Maria Brad: Monumental – Drawing inside and out
Curatori: dr. Dana Roxana Hrib, Alexandra Gălăbuț
Partener: Festivalul Internațional de Teatru Sibiu
Acțiune cofinanțată de Primăria Municipiului Sibiu
8h
Muzeul Brukenthal
0900
ROMÂNIA
Duplex expozițional: Bruno Maria Brad: Monumental – Drawing inside and out
Curatori: dr. Dana Roxana Hrib, Alexandra Gălăbuț
Partener: Festivalul Internațional de Teatru Sibiu
Acțiune cofinanțată de Primăria Municipiului Sibiu
8h
Muzeul de Artă Contemporană
0900
ROMÂNIA
Expoziție de pictură, grafică, fotografie, artă decorativă și sculptură
8h
Muzeul Brukenthal
0900
ROMÂNIA
Expoziția: 3 secole Brukenthal, Arta europeană 1500-1800, colecția av. George Șerban
Colecția av. George Șerban
Curatori: dr. Alexandru Constantin Chituță
Co-organizator: Colecția av. George Șerban
Parteneri: Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu, Ramada Sibiu
Acțiunea este co-finanțată de Primăria Municipiului Sibiu
8h
Muzeul Brukenthal
1000
ROMÂNIA
Vernisajul va avea loc în 20 august, la ora 16:00

Expoziție de textile tradiționale de colecție – Iulia Gorneanu și Laura Caraman
Iulia Gorneanu – curator
Laura Caraman – designer de chimono
8h
Centrul Cultural Habitus
1000
ROMÂNIA
Vernisajul va avea loc în 21 august, la ora 16:00

Expoziție de fotografia, arta instalaţiei si muzică - Luana Popa, Dumitru Dinel Teodorescu, Tibor Cari
12h
Teatrul Gong - parter
1000
SUA
3h
Biblioteca Astra- Sala festivă
1000
ROMÂNIA
Vernisajul va avea loc în 21 august, la ora 14:30
12h
Facultatea de Litere și Arte (ULBS)
1000
ROMÂNIA
Echipa: Silvana Dulamă-Popa (curator), Diana Miroșu (scenograf), Alin Popa (design lumină), Zoli Toth (muzică), Dilmana Yordanova și Ovidiu Eftimie (video), Iulian Dinu (foto).
-
Vernisajul va avea loc în 22 august, la ora 16:00
8h
Cercul Militar Sibiu (Sala Festivă)
1000
ROMÂNIA
Expoziție de pictură, grafică, fotografie, artă decorativă și sculptură
5h 30min
Galeria UAP
1100
UCRAINA
Distribuția: Fanfara din Liov, Grupul de majorete Feyeriya
-
Regizor şi dirijor : Andriyan Leskiv
Coregrafia: Vira Leshtyshyn
45min
Ocna Sibiului
1200
POLYNEZIA FRANCEZĂ
SEZONUL SPANIOL

30min
Pietonala Nicolae Bălcescu
1200
ROMÂNIA
Dan Perjovschi
24h
Sala Mare TNRS
1200

Curator expoziție: dr. Alexandru Constantin Chituță
Artist: Alexandru Cînean, autor al expoziției de pictură „Faust. Vanity and Despair”, inaugurată la Muzeul de Artă Contemporană Brukenthal în cadrul FITS 2016.

-
Vernisajul va avea loc în 23 august, la ora 17:00
10h
Piața Mică
1200
ÎNVĂȚĂMÂNTUL TEATRAL ȘI CERCETAREA ÎN CONTEXTUL ACTUAL
2h
Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu (Sala Senatului)
1200
ÎNVĂȚĂMÂNTUL TEATRAL ȘI CERCETAREA ÎN CONTEXTUL ACTUAL
2h
FITS Online - În direct
1200
ROMÂNIA
Ștefan Radu Crețu
24h
Zidul exterior TNRS
1200
ROMÂNIA
Cu: Dan Perjovschi
24h
Zidul exterior TNRS
1500
ROMÂNIA-GEORGIA
EVENIMENT ÎN LIMBA ENGLEZĂ
FITS Online - Înregistrat
1600
CHINA
Reprezentat de: Chinese Classical Dance Department
-
SEZONUL CHINEZESC

Regia: Liang Qun
Consultanți artistici: Li Zhengyi, Lu Yisheng, Xiong Jiatai
Planificare și îndrumare: Wang Wei
Planificarea proiectului: Pangdan, Songhai Fang, Zheng Lu
Director artistic: Pangdan
Coregraf general: Liang Qun
Coregrafi: Liang Qun, Ou Siwei, Hu Yan, Wang Shengfeng
Director vizual: Ren Dongsheng
Scris de: Liu Chun
Compozitor muzică: Ding Feng, Li Tao
Creator costume: A’Kuan
Realizator machiaj și imagine: Jia Lei, Ai’Na
Video Designer: Kong Jiang
Creatori scenă: Li Rui, Liu Bei
Designeri lumini: Hu Bo, Li Chao
Profesori repetiții: Ou Siwei, Hu Yan, Wang Shengfeng, Xia Weijia, Guo Jie, Tang Tian, Li Li, Yang Xiaohe
1h 24min
FITS Online - Înregistrat
1700
DANEMARCA
Distribuția: Julia Varley
-
De: Odin Teatret și citate din operele lui Gonzalo Rojas și Pablo Neruda
Regia: Eugenio Barba
Tehnician: Fausto Pro
Traducerea în limba română: Cătălina Savin
1h
Teatrul Gong - parter
1700
RUSIA
Distribuția: Maly Drama Theatre company
-
SEZONUL RUSESC

De: Fyodor Dostoevsky
Adaptarea: Lev Dodin
Regia: Lev Dodin
Scenografie: Eduard Kochergin
Compozitor: Oleg Karavaichuk
Creator costume: Inna Gabai
Asistenți regie: Sergey Bekhterev, Tatyana Shestakova
Antrenori: Mikhail Alexandrov, Valery Galendeyev
Produs de: Maly Drama Theatre-Theatre of Europe
Versiune video a producției produse de canalul de televiziune rusesc Cuture în 2009, în regia lui Galina Lyubimova, lucrare cu camera foto a lui Sergey Lando, Sergey Yurizditsky, Valeriy Lerner, Sergey Zichanovich.
Producția a fost posibilă cu sprijinul „Die Stiftung des Niedersachsen” și al firmei „Hahn Molitor Produktion” (Germania) . Versiune video a producției produse de canalul TV rus Cuture.
Subtitrarea în limba română: Raluca Rădulescu
Traducerea și adaptarea în limba engleză: Mihaela Iușan
2h 18min
FITS Online - Înregistrat
1700
GERMANIA-ROMÂNIA
Cu: Razvan Popovici (viola), Cristiana Mihart (pian)
-
SEZONUL ROMÂNESC

De SoNoRo Festival
50min
Sala Oglinzilor - FDGR
1700
ROMÂNIA
Distribuția: Florin Piersic Jr. (Valmont); Diana Cavallioti (Madame de Merteuil); Alina Rotaru (Madame de Tourvel); Cezar Grumăzescu (Danceny); Silvana Mihai (Cecile de Volanges); Ana Bianca Popescu (Madame de Volanges); Rodica Mandache (Rosemonde); Beatrice Peter (Emilie); Ionuț Vișan (Azolan).
-
SEZONUL ROMÂNESC

De: Christopher Hampton
După: Choderlos de Laclos
Regia: Cristi Juncu
Traducerea: Irina Velcescu
Muzica: Ada Milea
Scenografia: Cristina Milea
Asistent decor: Cezara Negoescu
Producător delegat: Arti Trandafir
3h 15min
Fabrica de Cultură IACM Construcții SA– UniCredit - Sala Lulu
1800
ROMÂNIA

Cu: Călin Chirilă, Diana Chirilă; Petronela Grigorescu, Irina Răduțu Codreanu, Mălina Lazăr, Ioana Aciobăniței, Camelia Bogleș, Smaranda Hăisan, Robert Agape, Marian Alexandru Chiculiță, Flavius Grușcă, Alexandru Maxim, Valentin Mocanu; Cântă: Diana Chirilă, Diana Roman, Livia Iorga, Oana Sandu, Mălina Lazăr, Ioana Aciobăniței, Camelia Bogleș, Smaranda Hăisan

-
SEZONUL ROMÂNESC

Text după: Johannes von Tepl
Regia: Silviu Purcărete
Scenografia: Dragoș Buhagiar
Muzica originală: Vasile Șirli
Video design: Andrei Cozlac
Asistent regie: Radu Ghilaș
Asistent scenografie: Vladimir Iuganu
Filmări chroma: Alexandru Condurache
Traducerea în limba engleză: Silvana Vulcan
Transmisie online, operator video, asistență filmări chroma: Constantin Dimitriu
1h 10min
FITS Online - În direct
1800
ROMÂNIA

Cu: Călin Chirilă, Diana Chirilă; Petronela Grigorescu, Irina Răduțu Codreanu, Mălina Lazăr, Ioana Aciobăniței, Camelia Bogleș, Smaranda Hăisan, Robert Agape, Marian Alexandru Chiculiță, Flavius Grușcă, Alexandru Maxim, Valentin Mocanu; Cântă: Diana Chirilă, Diana Roman, Livia Iorga, Oana Sandu, Mălina Lazăr, Ioana Aciobăniței, Camelia Bogleș, Smaranda Hăisan

-
SEZONUL ROMÂNESC

Text după: Johannes von Tepl
Regia: Silviu Purcărete
Scenografia: Dragoș Buhagiar
Muzica originală: Vasile Șirli
Video design: Andrei Cozlac
Asistent regie: Radu Ghilaș
Asistent scenografie: Vladimir Iuganu
Filmări chroma: Alexandru Condurache
Traducerea în limba engleză: Silvana Vulcan
Transmisie online, operator video, asistență filmări chroma: Constantin Dimitriu
1h 10min
Centrul Cultural "Ion Besoiu"
1900
FRANȚA-BRAZILIA
SEZONUL FRANCEZ

30min
Pietonala Nicolae Bălcescu
1900
ROMÂNIA
Distribuția: Irina Antonie, Dan Rădulescu, Lucian Iftime
-
SEZONUL ROMÂNESC

De: Csaba Székely
Regia: Eugen Gyemant
Scenografia: Maria Nicola
Traducerea: Izabela Varro
1h 35min
Teatrul Gong - etaj
1900
REPUBLICA MOLDOVA

Distribuția: Anton Antonovici Skvoznik-Dmuhanovski / Viorel CORNESCU, Ivan Alexandrovici Hlestakov / Arcadie RĂCILĂ, Ana Andreevna / Elena OLEINIC, Maria Antonovna / Nadejda CRÎLOV, Luka Lukici Hlopov / Roman MALAI, Ammos Feodorovici Liapkin-Tiapkin / Roman GOPŞA, Artemii Filipovici Zemlianika / Ion GROSU, Ivan Kuzmici Şpekin / Eugeniu MATCOVSCHI, Piotr Ivanovici Dobcinski / Gheorghe GUŞAN, Piotr Ivanovici Bobcinski / Dan CIOBANU, Osip / Alexandru CRÎLOV, Oligarhul / Artiom OLEACU Stepan Ilici Uhovertov / Constantin GHILEŢCHI, Un chelner - Nicolae RACOVIȚĂ,
Dansatoarele - Alexandrina GRECU, Ira CAZAC, Doina Gopșa ”

-
SEZONUL MOLDOVENESC

De: Nikolai Gogol
Regia: Alexandru Grecu
Traducerea în limba engleză: Silvana Vulcan
2h
Filarmonica de Stat
1900
NORVEGIA
Cu: Jan Sælid
-
După: Morten A. Strøksnes
Regia: Ole Anders Tandberg & John Christian Rosenlund
Dramatizare de: Ole Anders Tandberg
Compozitor: Joel Sahlin
Design producție: Ole AndersTandberg
Design Costume: Maria Geber
Lumini: Elisabeth Kjeldahl Nilsson
Imagine: John Christian Rosenlund FNF
Producător: Anne Ma Birkeland
Producător executiv: Monica Boracco
Bazat pe producția scenică originală de Riksteatret în colaborare cu Teatrul Național
Traducerea în limba română: Iulia Dromereschi
1h 16min
FITS Online - Înregistrat
1900
GERMANIA
Dansatori: Carlos Aller, Marco di Nardo, Diego de la Rosa
-
SEZONUL GERMAN

Coregrafie: Frantics Dance Company
Dramaturgie: Frantics dance company
Muzică: Set fire to flames-Shut heap gloria, Alessandro Cortini - Verde, Come Wander with me - Jeff Alexander, A made up sound - P.P.B., Abul Mogard - Bound universe, Landside - Signs of change, Alessandro Cortini - Acmn1, Gigi Masin - The word love, Akira Kosemura - DNA, Arbol - The sea, Origamibiro - Ada Deane, Xploding Plastix - The coma that failed
Sound Editing: Juan Tirado
Lighting Design: Max Fandrich, Giannis Likos
Costume: Frantics Dance Company
Regie scenă: Katherina Vasiliadis
Relații internaționale și dezvoltare: Katherina Vasiliadis
Fotografie: Álvaro Rodríguez & George Anastasakis
Coproducători: Chania Dance Days (GR), Embassy of Germany in Athens (GR), Sophiensaele (GER), Theater Strahl in Berlin (GER), Institute Cervantes in Berlin (GER)
30min
Piața Habermann - Zona A
1900
JAPONIA

Distribuția: Anne Suzuki, Kie Kitano, Masaki Kaji, Hiroshi Yazaki, Tomohiko Imai, Ryo Kato, Tomoharu Hasegawa, Takashi Yamanaka, Yamato Kochi, Yuichi Tsuchiya, Manabu Hamada, Sakurako Moteki, Kotaro Yagi, Tomohiro Yoshida, Kenji Anan, Shinji Asakura, Toru Tezuka, Haruhiko Jo

-
SEZONUL JAPONEZ

De: Hideki Noda
După: William Shakespeare
Traducerea Yuushi Odashima
Regia: Silviu Purcărete
Scenografie, design lumini și costume: Dragoș Buhagiar
Muzica: Vasile Șirli
Video Design: Andras Rancz
Traducerea în limbile română și engleză: Mihaela Iușan
Sincronizarea: Mălina Popa
SALA 7
CineGold Sibiu
1930
UCRAINA
Distribuția: Fanfara din Liov, Grupul de majorete Feyeriya
-
Regizor şi dirijor : Andriyan Leskiv
Coregrafia: Vira Leshtyshyn
30min
Pietonala Nicolae Bălcescu
1945
KENYA-ITALIA
Artiști: Bilal Musa Huka, Rashid Amini Kulembwa, Seif Mohamed Mlevi, Peter Mnyamosi Obunde, Sammy Mwendwa Wambua
-
SEZONUL ITALIAN

Regia: Alexander Sunny
Manager turneu: Gianluca Castellano
25min
Piața Habermann - Zona A
2000
POLYNEZIA FRANCEZĂ
SEZONUL SPANIOL

30min
Pietonala Nicolae Bălcescu
2000
MAREA BRITANIE-RUSIA
Distribuția: Alexander Feklistov (Grocer), Agrippina Steklova (Grocer's wife), Nazar Safonov (Rafe), Sergei Miller (Venturewell), Anna Vardevanian(Luce), Kirill Chernyshenko (Jasper), Andrei Kuzichev (Humphrey), Alexei Rakhmanov (Mr Merrythought), Anna Karmakova (Mrs Merrythought), Nikita Pirozhkov (Michael), Kirill Sbitnev(Tim)
-
SEZONUL BRITANIC

Text de: Francis Beaumont
Regia: Declan Donnellan
Designer: Nick Ormerod
Light design: Alexander Sivaev
Compozitor: Pavel Akimkin
Coregraf: Irina Kashuba
Asistent regie: Igor Teplov
Traducerea în limba română: George Ionescu
Produs de Cheek by Jowl și Moscow Pushkin Drama Theatre în coproducție cu Barbican, London; Les Gémeaux/Sceaux/Scène Nationale; Centro Dramático Nacional, Madrid (INAEM)
1h 40min
FITS Online - În direct
2000
MAREA BRITANIE-RUSIA
Distribuția: Alexander Feklistov (Grocer), Agrippina Steklova (Grocer's wife), Nazar Safonov (Rafe), Sergei Miller (Venturewell), Anna Vardevanian(Luce), Kirill Chernyshenko (Jasper), Andrei Kuzichev (Humphrey), Alexei Rakhmanov (Mr Merrythought), Anna Karmakova (Mrs Merrythought), Nikita Pirozhkov (Michael), Kirill Sbitnev(Tim)
-
SEZONUL BRITANIC

Text de: Francis Beaumont
Regia: Declan Donnellan
Designer: Nick Ormerod
Light design: Alexander Sivaev
Compozitor: Pavel Akimkin
Coregraf: Irina Kashuba
Asistent regie: Igor Teplov
Traducerea în limba română: George Ionescu
Produs de Cheek by Jowl și Moscow Pushkin Drama Theatre în coproducție cu Barbican, London; Les Gémeaux/Sceaux/Scène Nationale; Centro Dramático Nacional, Madrid (INAEM)
1h 40min
Sala Mare TNRS
2000
SPANIA
SEZONUL SPANIOL

30 min
Pietonala Nicolae Bălcescu
2030
ITALIA-FRANȚA
Distribuţie: Nicanor Cancellieri (actor și flautist), Irene Geninatti Chiolero (actriță și soprană), Franca Pampaloni (actriță și pianistă)
-
SEZONUL ITALIAN

Regia: Rita Pelusio
De: Rita Pelusio, Nicanor Cancellieri, Luca Domenicali,Silvia Laniado, Franca Pampaloni
Regizor tehnic, Light și sound design: Luca Carbone
Coproducători: Pem Habitat Teatrali
40min
Piața Habermann - Scena
2030
FRANȚA-BRAZILIA
SEZONUL FRANCEZ

30min
Pietonala Nicolae Bălcescu
2100
ROMÂNIA
Distribuția: Larisa Belcea, Darie Doklean, Laura Gîrbovan, Maria Leca, Alexandru Mitroi, Bogdan Popescu, Giorgiana Rancov, Korina Troća, David Vicol
-
SEZONUL ROMÂNESC

De: William Shakespeare
Regia: Laura Avarvari & Claudia Ieremia
Echipa: Adrian Korek, Theodor Căuș, Vlad Vajdovics
1h 50min
Cavas ULBS
2100
ROMÂNIA
Orchestra: Alexandru Tomescu, Sebastian Câșleanu, Laurențiu Grigorescu, Radu Dunca, Paula Banciu, Vlad Popescu, Melita Murgea, Angela Gherasim, Cristian Andriș, Adrian Vasile, Alexandru Bota, Ovidiu Achim, Dragoș Bălan, Olga Mănescu, Radu Sinaci, Octavian Lup, Arthur Balogh, Vlad Rațiu, Ștefan Diaconu, Felicia Greciuc, Adrian Cioban, Răzvan Poptean, Aurelian Băcan, Ionuț Podgoreanu, Gabriel Cupșa, Constantin Barcov, Ionuț Mardare
-
SEZONUL ROMÂNESC

Dirijor: Cristian Măcelaru
Coproducători: Filarmonica de Stat Sibiu
1h 15min
Piața Mare
2100
ROMÂNIA

În distribuție: Ofelia Popii (Mephisto), Miklós Bács (Faust), Eliza Blănaru, Eveline Buta, Cezara Crețu, Iunis Minculete, Simona Negrilă, Francesca Pop, Andreea Preda, Alexandra Spătărelu, Oana Vlad (Margareta), Johanna Adam, Dana Anghel, Veronica Arizancu, Geraldina Basarab, Elena Băloi, Cristina Blaga-Tomuș, Emőke Boldizsár, Denisa Caian, Radu Carp, Anca Cipariu, Mihai Coman, Bogdan Constantin, Ioana Cosma, Florin Coșuleț, Ali Deac, Diana Fufezan, Alexandra Gavrilov, Andrei Gîlcescu, Dan Glasu, Cristina Gogîrlă, Andrada Grosu, Eduard Hirizoiu, Raluca Iani, Diana Ionescu, Raluca Ivan, Mădălina Ivașcu, Dana Maria Lăzărescu, Alexandru Malaicu, Oana Marin, Ștefania Marola, Adrian Matioc, Daiana Mădăraș, Alexandra Mihalache, Maria Mihalache, Mariana Mihu, Fatma Mohamed, Serenela Mureșan, Adrian Neacșu, Gabriela Neagu, Cătălin Neghină, Renate Müller-Nica, Alisia Nină, Ioan Paraschiv, Eduard Pătrașcu, Alis Pelle, Vladimir Petre, Fabiola Petri, Gabriela Pîrlițeanu, Cristina Ragos, Viorel Rață, Vlad Robaș, Vlad Sărăchie, Cristina Stoleriu, Dana Taloș, Maria Tomoiagă, Arina Ioana Trif, Cendana Trifan, Ștefan Tunsoiu, Iustinian Turcu, Marius Turdeanu, Codruța Vasiu, Pali Vecsei, Laurenţiu Vlad, Liviu Vlad. Cristian Stanca (Lupul), Câinele Faust - instructor Silviu Stan

-
SEZONUL ROMÂNESC

După: J. W. Goethe
Regia: Silviu Purcărete
Scenariul: Silviu Purcărete
Traducerea: Şt. A. Doinaş
Decorul și light design: Helmut Stürmer
Costume: Lia Manţoc
Muzica originală: Vasile Şirli
Orchestrația: Doru Apreotesei
Video: Andu Dumitrescu
Asistent scenografie: Daniel Răduţă
Electric band: Dorin Pitariu, Călin Filip, Lucian Fabro, Ciprian Oancea.
1h 55min
Fabrica de Cultură IACM Construcții SA– UniCredit - Sala Faust
2100
JAPONIA

Distribuția: Natsuko Yukiaki Kiyama, Yamato Kochi (colaborator), Masakazu Morita, Sayuri Fujii, Junko Fukai, Kurodo Hachijoin, Rei Hanashima, So Hirosawa, Ryo Ikeda, Takenori Kaneko, Natsumi Mase, Kenta Mishima, Keisuke Oda, Fukiko Sasaki, Takuya Senda, Mayu Suetomi

-
SEZONUL JAPONEZ

Un spectacol de: Hideki Noda
Scenografia: Katsuhiko Hibino
Lumini: Motoi Hattori
Muzică: Marihiko Hara
Sunet: Junko Fujimoto
Coafură și machiaj: Eri Akamatsu
Traducerea în limba română: Oana Călbăjos
1h 30min
FITS Online - Înregistrat
2115
GERMANIA
Dansatori: Carlos Aller, Marco di Nardo, Diego de la Rosa
-
SEZONUL GERMAN

Coregrafie: Frantics Dance Company
Dramaturgie: Frantics dance company
Muzică: Set fire to flames-Shut heap gloria, Alessandro Cortini - Verde, Come Wander with me - Jeff Alexander, A made up sound - P.P.B., Abul Mogard - Bound universe, Landside - Signs of change, Alessandro Cortini - Acmn1, Gigi Masin - The word love, Akira Kosemura - DNA, Arbol - The sea, Origamibiro - Ada Deane, Xploding Plastix - The coma that failed
Sound Editing: Juan Tirado
Lighting Design: Max Fandrich, Giannis Likos
Costume: Frantics Dance Company
Regie scenă: Katherina Vasiliadis
Relații internaționale și dezvoltare: Katherina Vasiliadis
Fotografie: Álvaro Rodríguez & George Anastasakis
Coproducători: Chania Dance Days (GR), Embassy of Germany in Athens (GR), Sophiensaele (GER), Theater Strahl in Berlin (GER), Institute Cervantes in Berlin (GER)
30min
Piața Habermann - Zona A
2200
KENYA-ITALIA
Artiști: Bilal Musa Huka, Rashid Amini Kulembwa, Seif Mohamed Mlevi, Peter Mnyamosi Obunde, Sammy Mwendwa Wambua
-
SEZONUL ITALIAN

Regia: Alexander Sunny
Manager turneu: Gianluca Castellano
25min
Piața Habermann - Zona A
2200
ROMÂNIA
Distribuție: Marius Turdeanu, Ali Deac, Ioan Paraschiv, Florin Piersic Jr.
-
SEZONUL ROMÂNESC

Adaptare după „Jerry and Tom”, de Rick Cleveland
Traducerea: Florin Piersic Jr.
Regia: Florin Piersic Jr.
Scenografia: Tudor Prodan
Asistent Regie: Corina Predescu
Coordonator Marketing: Daria Ciobanu
Manager Proiect: Claudia Maior
Subtitrarea: Silvana Diana Vulcan
Sincronizarea: Mălina Popa
1h 35min
FITS Online - Înregistrat
2200
SUA
Creator trucuri de magie: Steve Cuiffo
-
SEZONUL ROMÂNESC

De: Thaddeus Phillips & Tatiana Mallarino
Regia: Tatiana Mallarino
Creator, actor, co-designer: Thaddeus Phillips
Designer: Steven Dufala
Funcționari de noapte: Newton Buchannan, Miriam Hyfler
Coproducători: Miami Light Project
1h 02min
FITS Online - În direct
2215
FRANȚA
Un spectacol de: Deus ex Machina
-
SEZONUL FRANCEZ

50min
Piața Mare
2315
Piața Teatrului