Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu20 - 29 August 2021 | ediția a 28-a

24-08-2021

Israel Galván, Akram Khan Company și Sol Dance Company, în programul celei de-a șasea zile a Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu

Trei dintre cele mai mari nume ale coregrafiei mondiale, Israel Galván, Akram Khan Company și Sol Dance Company, sunt prezente cu reprezentații memorabile în programul celei de-a șasea zile a Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu.
„Ritualul primăverii”, în regia și coregrafia lui Israel Galván, este programat începând cu ora 18:00, la Filarmonica de Stat, unde publicul se va putea bucura de măiestria dansatorului spaniol, alături de arta a două pianiste românce, Andrada Ștefan și Sabina Oprea.
„Galván se află pentru prima dată față în față cu o partitură... Ceea ce nu înseamnă că totul e deja scris. Pentru cei trei artiști îndrăzneți, „Ritualul primăverii” oferă pericole dintre cele mai seducătoare. Iar ei își propun să ajungă la măduva acestui colos al muzicii, ce sfidează toate legile anatomiei muzicale. Mai mult, încearcă să recapteze esența, muzica așa cum este ea înainte de a fi transpusă pe hârtie”, este modul în care este descris acest spectacol.
Cea de-a doua întâlnire cu talentul incontestabil al unui artist de nivel mondial este programată la ora 20:00, la Fabrica de Cultură IACM Construcții SA– UniCredit - Sala Lulu.
Spectacolul „Diavolul din noi”, al Akram Khan Company, este creat și interpretat de Ching-Ying Chien, Jasper Narvaez, Dominique Petit, Mythili Prakash, Sam Asa Pratt, James Vu Anh Pham, în regia și coregrafia lui Akram Khan.
Noul spectacol al lui Akram Khan prezintă un capitol zbuciumat din viața tânărului Ghilgameș, povestită de același personaj la vârstă înaintată, pe patul de moarte. Istorisirea urmărește domesticirea de către Ghilgameș a sălbaticului Enkidu și prietenia dintre cei doi, călătoria acestora în pădurea de cedri în care trăiesc tot felul de creaturi sălbatice și de spirite, dar și uciderea monstrului Humbaba.
„De-a viața”, o producție a Sol Dance Company - House of Dance, cu textul și coregrafia de Eyal Dadon, este un spectacol ce are ca temă capacitatea noastră de a ne privi cinic, de a râde de noi înșine și, în special, de a ne analiza obsesia față de frumusețea externă, spune reprezentanții companiei.
Este programat în 25 și în 26 august, ora 21:00, la Centrul Cultural „Ion Besoiu" și în 27 august la ora 20:00.
Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu (FITS) se desfășoară în perioada 20-29 august 2021, cu tema „Construim speranța împreună”, iar spectatorii au la dispoziție aplicația de mobil FITS, care poate fi descărcată gratuit din APP Store și Google Play, un proiect realizat în parteneriat cu UniCredit Bank.

FESTIVALUL INTERNAȚIONAL DE TEATRU DE LA SIBIU
PROGRAMUL ZILEI DE 25 AUGUST

Spectacole fizice
Indoor+ outdoor
08:00

Piața Mică
DIN NOU ÎMPREUNĂ!
TOGETHER AGAIN!
OGE Group
ISR-DEU / instalație / 16h
Acces gratuit

16:00

TNRS - Sala Mare
AUTOBAHN
De: Neil LaBute
REGIA: ANDREI ȘI ANDREEA GROSU
Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu
ROU / teatru / 1h30min
Nerecomandat celor sub 18 ani
Spectacol în limba română, cu traducere în engleză
Bilet: 60 / 40 RON

16:00

Teatrul Gong (Sala etaj)
NASSIM
De: Nassim Soleimanpour
REGIA: OMAR ELERIAN
Nassim Soleimanpour Productions
DEU / teatru / 1h20min
Nerecomandat celor sub 12 ani
Spectacol în limba română, cu traducere în engleză
Bilet: 100 / 60 RON

17:00

CAVAS - ULBS
MEDEEA
MEDEA
De: Euripide
REGIA: IRISZ KOVACS
Universitatea Babeș-Bolyai Cluj-Napoca, Facultatea de Teatru și Film
ROU / teatru studențesc / 40min
Nerecomandat celor sub 16 ani
Spectacol în limba română, cu traducere în engleză
Acces gratuit
17:00

Forumul Democrat al Germanilor (Sala Oglinzilor)
BEETHOVEN 250: SONATELE PENTRU PIAN ȘI VIOLONCEL
BEETHOVEN 250: BEETHOVEN'S CELLO SONATAS
De: Ludiwg van Beethoven
Florescu-Fernandez & Friends
ROU / muzică / 55min
Bilet: 40 / 30 RON

18:00

Fabrica de Cultură IACM Construcții SA - UniCredit (Sala „Faust”)
UȘA
THE DOOR
Un spectacol de: Jo Strømgren
Lithuanian National Drama Theatre
LIT / teatru-dans / 1h20min
Spectacol în limbaj absurd, fără traducere
Bilet: 100 / 60 RON

18:00

Filarmonica de Stat
RITUALUL PRIMĂVERII
THE RITE OF SPRING
UN SPECTACOL DE ISRAEL GALVÁN
Israel Galván Company
ESP / dans / 1h10min
Bilet: 150 / 100 RON

18:00

Biserica Romano-Catolică
ORIGINI
ORIGINS
De: Inês Graça
PRT / muzică (fado) / 50min
Bilet: 40 / 30 RON

18:30

Pietonala Nicolae Bălcescu
PARADA FANFAREI DE LA COZMEȘTI
THE PARADE
Fanfara de la Cozmești
ROU / muzică / 30min
Acces gratuit

18:30

Piața Habermann
ÎN FAŢA UŞII
FUORI PORTA - JOURNEY TO THE BORDERS OF REALITY
Dolly Bomba
ITA / teatru / 40min
Acces gratuit

19:00

Pietonala Nicolae Bălcescu
FLAMENCO PE PICIOROANGE
DANZANTI
Teatro Pavana
NLD / dans / 30min
Acces gratuit

19:30

Pietonala Nicolae Bălcescu
SUFLET DE STATUIE
SOUL OF A STATUE
Fundația Abracadabra
ROU / teatru / 1h
Acces gratuit

19:30

Piața Habermann
DANSUL CA RITUAL DE SEDUCŢIE
ROMEO, ROMEO, ROMEO
Joshua Monten
CHE / dans / 30 min
Acces gratuit

20:00

Fabrica de Cultură IACM Construcții SA - UniCredit (Sala „Lulu”)
DIAVOLUL DIN NOI
OUTWITTING THE DEVIL
REGIA & COREGRAFIA: AKRAM KHAN
Akram Khan Company
GBR / dans / 1h10min
Spectacol în limba franceză, cu traducere în română și engleză
Bilet: 150 / 100 RON

20:00

Teatrul Gong (Sala parter)
SEA / WOMAN
De: Henrik Ibsen
După: Heathcote Williams, Anna Furse, Maja Mitic
REGIA: ANNA FURSE & MAJA MITIC
Athelets of the heart
GBR-SRB / teatru / 50min
Spectacol în limba engleză, cu traducere în română
Bilet: 60 / 40 RON

20:00

Biserica Fortificată Cisnădioara
MARIA MAZZOTTA
MARIA MAZZOTTA
ITA / muzică / 1h15min
Bilet: 40 / 30 RON

20:00

Biserica Ursulinelor
COMPASIUNE
MERCY TOUR
REGIA: CRYSTAL KASSI
The London African Gospel Choir
GBR / muzică / 50min
Bilet: 40 / 30 RON

20:15

Piața Mare
SUSPENDAŢI ÎN... ANII '80
WANTED
eVenti Verticali
ITA/ circ contemporan / 50min
Acces gratuit

20:15

Piața Habermann
BACKSTAGE STORY
Compania de Teatru OKaua
ROU / dans / 1h15min
Acces gratuit

20:30

Pietonala Nicolae Bălcescu
FLAMENCO PE PICIOROANGE
DANZANTI
Teatro Pavana
NLD / dans / 45min
Acces gratuit

20:30

Parcul ASTRA
PARADA FANFAREI DE LA COZMEȘTI
THE PARADE
Fanfara de la Cozmești
ROU / muzică / 30min
Acces gratuit

21:00

Centrul Cultural „Ion Besoiu”
DE-A VIAȚA
TOML
COREGRAFIA: EYAL DADON
Sol Dance Company
ISR / dans / 1h
Bilet: 100 / 60 RON

21:00

Parcul ASTRA
OAMENI FĂRĂ CHIP
FACELESSMEN
Radu Ignat
ROU / instalație / 3h
Acces gratuit

21:15

Piața Mare
LIVE SKA CONCERT
Suburbia11
ROU / muzica / 50min
Acces gratuit
21:30

Piața Habermann
ÎN FAŢA UŞII
FUORI PORTA - JOURNEY TO THE BORDERS OF REALITY
Dolly Bomba
ITA / teatru / 40min
Acces gratuit

22:00

Fabrica de Cultură IACM Construcții SA - UniCredit (Sala „Eugenio Barba”)
DOSARELE SIBERIEI
THE SIBERIA FILES
De: Petru Hadârcă & Mariana Onceanu, Ecaterina Chele, Margareta Spânu-Cemârtan, Ion Moraru
REGIA: PETRU HAD RCĂ
Teatrul Național „Mihai Eminescu”
MLD / teatru / 2h15min (cu pauză)
Nerecomandat celor sub 16 ani
Spectacol în limba română, cu traducere în engleză
Bilet: 60 / 40 RON

22:15

Piața Mare
LIVE CONCERT
Domino
ROU / muzica / 50min
Acces gratuit

22:30

Piața Habermann
DANSUL CA RITUAL DE SEDUCŢIE
ROMEO, ROMEO, ROMEO
Joshua Monten
CHE / dans / 30 min
Acces gratuit

23:00

CAVAS - ULBS
SERIOZITATEA BURLESCULUI
THIS IS NOT A BURLESQUE SHOW
UN SPECTACOL DE: JENNY SKINNER
Leeds Beckett University
GBR / teatru studențesc / 50min
Nerecomandat celor sub 10 ani
Spectacol în limba engleză, cu traducere în română
Acces gratuit

23:15

Piața Mare
SUSPENDAŢI ÎN... ANII '80
WANTED
eVenti Verticali
ITA/ circ contemporan / 50min
Acces gratuit

23:15
Piața Habermann
BLESTEMUL LUI DECEBAL
DECEBAL'S CURSE
Young Till Death
ROU / dans / 40min
Acces gratuit

Evenimente speciale
Fizic
Zidul exterior TNRS
SOFT ESCAPE
Instalație
Ștefan Radu Crețu
ROU / expoziții / 24h
Acces gratuit

Zidul exterior TNRS
ZIARUL ORIZONTAL VOL. 8
THE HORIZONTAL NEWSPAPER, VOL. 8
Dan Perjovschi
ROU / Platforma de Arte Vizuale / 24h
Acces gratuit

Teatrul Național „Radu Stanca”
CERUL DE MAGNEȚI
THE MAGNET SKY
Dan Perjovschi
ROU / Platforma de Arte Vizuale / 24h
Acces gratuit

Piața Mică, Podul Minciunilor
IGNIS
Sculptură textilă
Ida Blazicko
HRV / expoziții / 24h
Acces gratuit

09:00

Muzeul de Artă Contemporană
DE LA CIORAN – TREI ECOURI ARTISTICE LA SCRIERILE LUI CIORAN
FROM CIORAN – THREE ARTISTIC ECHOES TO CIORAN'S WRITINGS
Expoziție de pictură, grafică și tablouri de sticlă
Laurence Bourgeois, Jean-Marc Barrier și Mirela Vasile
FRA-ROU / expoziție / 8h
Biletele se găsesc la intrare

09:00

Muzeul Brukenthal, Palatul de Cartografie
MONUMENTAL – DRAWING INSIDE AND OUT
Expoziție de grafică
Bruno Maria Brandt
ROU / expoziție / 8h
Biletele se găsesc la intrare

09:00

Muzeul de Artă Contemporană
MONUMENTAL – DRAWING INSIDE AND OUT
Expoziție de grafică
Bruno Maria Brandt
ROU / expoziție / 8h
Biletele se găsesc la intrare

09:00

Muzeul Brukenthal
TREI SECOLE BRUKENTHAL, ARTA EUROPEANĂ 1500-1800
THREE CENTURIES OF BRUKENTHAL, EUROPEAN ART 1500-1800
Expoziție de gravură
Colecția av. George Șerban
Expoziție / 8h
Biletele se găsesc la intrare

09:00

Primăria Municipiului Sibiu (Centrul de Informare Turistică)
DESENE ÎN SPATELE SCENEI. STÜRMER – PURCĂRETE
DRAWINGS BEHIND THE STAGE. STÜRMER – PURCĂRETE
Expoziție de desene
Helmut Stürmer & Silviu Purcărete
ROU-FRA-DEU / expoziție / 11h
Acces gratuit

09:00

Muzeul Brukenthal
SALONUL INTERJUDEȚEAN DE ARTE VIZUALE AL FILIALEI UAP ȘI INVITAȚII
Expoziție de pictură, grafică, fotografie, artă decorativă și sculptură
ROU / expoziție / 8h
Biletele se găsesc la intrare

10:00

Cercul Militar – Sala Festivă
OGLINZILE LUI BR NCUȘI
MIRRORS OF BR NCUȘI
Expoziție interactivă
Silvana Dulamă-Popa, Alin Popa, Diana Perrion, Viorel Petric, Dilma Yordanova, Zoli Toth
Fundația Art Production
ROU / expoziție / 8h
Acces gratuit

10:00

Hotel MyContinental - Sala Turandot (Bursa de Spectacole)
FESTIVALURI ÎN DIALOG
TALKING FESTIVALS
Bursa de Spectacole / conferințe și seminarii / 1h45min (cu pauză)
Acces pe bază de înscriere, în limita locurilor disponibile

10:00

CJPCT „Cindrelul – Junii” Sibiu
ATELIER CU MICHĖLE NOIRET
WORKSHOP WITH MICHĖLE NOIRET
Michėle Noiret Company
BEL / ateliere / 3h
Eveniment în limba engleză
Acces gratuit, pe bază de înscriere, în limita locurilor disponibile

10:00

Filarmonica de Stat (Sala Mică)
CONFERINȚĂ DE PRESĂ FITS
PRESS CONFERENCE FITS
Moderator: Octavian Saiu
conferințe și seminarii / 1h
Eveniment în limbile română și engleză
Traducere în limbile română și engleză
Acces gratuit, în limita locurilor disponibile

10:00

Centrul Cultural Habitus
CHIMONOUL ÎNT LNEȘTE IA
THE KIMONO MEETS IA
Expoziție de textile tradiționale de colecție
Iulia Gorneanu & Laura Caraman
ROU / expoziție / 8h
Acces gratuit



10:00

Teatrul Gong
CUVINTE INTRUPATE 2.0. SCENE LA CUTIE. EXTRASE DIN UNIVERSUL DRAMATURGIC AL LUI MATEI VISNIEC
EMBODIED WORDS 2.0. SCENES IN A BOX. EXCERPTS FROM MATEI VISNIEC’S DRAMATURGICAL UNIVERSE
Expoziție de fotografie, arta instalației și muzică
Luana Popa, Dumitru Dinel Teodorescu, Tibor Cari
ROU / expoziție / 12h
Acces gratuit

10:00

Galeria UAP
SALONUL INTERJUDEȚEAN DE ARTE VIZUALE AL FILIALEI UAP ȘI INVITAȚII
Expoziție de pictură, grafică, fotografie, artă decorativă și sculptură
ROU / expoziție / 5h30min
Acces gratuit

10:00

Facultatea de Litere și Arte (ULBS)
GENICA ATHANASIOU: MUZĂ ȘI PARTENERĂ A LUI ANTONIN ARTAUD
GENICA ATHANASIOU: MUSE AND PARTNER OF ANTONIN ARTAUD
Expoziție de fotografie
Muzeul Național al Literaturii Române
ROU / expoziție / 12h
Acces gratuit

12:00

Hotel MyContinental - Sala Turandot (Bursa de Spectacole)
PREZENTĂRILE PARTICIPANȚILOR
PARTICIPANTS PRESENTATIONS
Bursa de Spectacole / conferințe și seminarii / 1h45min
Acces gratuit, în limita locurilor disponibile

12:00

NO!HAI Ambasada Creativă (Piața Mică, nr. 3)
EYE SB-YOU!
Expoziție de pictură
Alexandru Cînean
ROU / expoziție / 10h
Acces gratuit



13:00

Filarmonica de Stat (Sala Mică)
ANTOLOGIA PIESELOR PREZENTATE ÎN SECȚIUNEA SPECTACOLE-LECTURĂ
THE ANTHOLOGY OF PLAYS PRESENTED IN THE PLAY-READING SECTION
Selecție de: Claudia Domnicar
Editura Paideia, 2020; Editura Paideia, 2021
Invitați: Octavian Saiu, Claudia Maior, Ion M. Tomuș, Diana Nechit
ROU / carte / 1h
Eveniment în limba română
Acces gratuit, în limita locurilor disponibile

13:00

Filarmonica de Stat (Sala Mică)
CONSTRUIM SPERANȚA ÎMPREUNĂ. O ANTOLOGIE DE TEXTE
BUILDING HOPE TOGETHER. AN ANTHOLOGY OF TEXTS
Coord.: Diana Nechit, Ion M. Tomuș
Editura Universității „Lucian Blaga” din Sibiu, Sibiu, 2021
Invitați: Octavian Saiu, Claudia Maior, Ion M. Tomuș, Diana Nechit
ROU / carte / 1h
Eveniment în limba română
Acces gratuit, în limita locurilor disponibile

13:00

Filarmonica de Stat (Sala Mică)
CONVERSAȚII CULTURALE
CULTURAL CONVERSATIONS
Coord.: Ion M. Tomuș
Editura Universității „Lucian Blaga” din Sibiu, 2020; Editura Universității „Lucian Blaga” din Sibiu, 2021
Invitați: Octavian Saiu, Claudia Maior, Ion M. Tomuș, Diana Nechit
ROU / carte / 1h
Eveniment în limba română
Acces gratuit, în limita locurilor disponibile

13:00

Filarmonica de Stat (Sala Mică)
JURNALUL ARTELOR SPECTACOLULUI, NR. 1 - 2/2020 ȘI NR. 1/2021
ROU / carte / 1h
Eveniment în limba română
Acces gratuit, în limita locurilor disponibile

14:00

Hotel MyContinental - Sala Turandot (Bursa de Spectacole)
SPEED NETWORKING
Bursa de Spectacole / 2h
Acces pe bază de înscriere, în limita locurilor disponibile

14:00

Atrium Café (Bursa de Spectacole)
CONVERSAȚII CULTURALE
CULTURAL CONVERSATIONS
Bursa de Spectacole / conferințe și seminarii / 1h30min
Acces gratuit, în limita locurilor disponibile

14:00

Centrul Cultural Habitus
DISPARIȚII
DISAPPEARING
De: Elise Wilk
Regia: Bogdan Sărătean
Eveniment moderat de: Bobi Pricop și Andrei C. Șerban
ROU / spectacole-lectură / 1h30min
Eveniment în limba română
Acces gratuit, în limita locurilor disponibile

16:00

Centrul Cultural Habitus
MICRO-FOLIE SIBIU – HOTSPOT CULTURAL BRD GROUPE SOCIÉTÉ GÉNÉRALE
Muzeu digital, realitate virtuală
ROU-FRA / expoziție / 5h
Acces gratuit

Spectacole online

04:00

NEBUNI DE AMOR SAU MAGNETISMUL INDUBITABIL AL DOMNULUI CARAGIALE (IV, V)
CRAZY ABOUT LOVE OR THE UNDOUBTED MAGNETISM OF MR. CARAGIALE (IV, V)
Asociația Goong București / Oana Pellea
ROU / teatru / 33min
Nerecomandat celor sub 12 ani
Spectacol în limba română
online – înregistrat
Acces gratuit

05:00

DIE GEISTERHAND
De: Barbara Pereyra
CONCEPT: COMPAGNIE MOSSOUX-BONTÉ
Compagnie Mossoux-Bonté
BEL / dans / 22min
online – înregistrat
Acces gratuit

07:00

UNCANNY VALLEY
UN SPECTACOL DE: STEFAN KAEGI
Rimini Protokoll
DEU / teatru / 1h
Spectacol în limba germană, cu traducere în română și engleză
online – înregistrat
Bilet: 30 RON
09:00

ZIUA Z
Z DAY
De: Ionuț Sociu
REGIA: BOBI PRICOP
Teatrul de Stat Constanța
ROU / teatru / 1h
Nerecomandat celor sub 16 ani
Spectacol în limba română, cu traducere în engleză
online – înregistrat
Bilet: 25 RON

10:00

CONFERINȚA IRANIANĂ
THE IRANIAN CONFERENCE
De: Ivan Vîrîpaev
REGIA: BOBI PRICOP
Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu
ROU / teatru / 1h50min
Spectacol în limba română, cu traducere în engleză
online – înregistrat
Bilet: 25 RON

16:00
NEBUNI DE AMOR SAU MAGNETISMUL INDUBITABIL AL DOMNULUI CARAGIALE (VI, VII)
CRAZY ABOUT LOVE OR THE UNDOUBTED MAGNETISM OF MR. CARAGIALE (VI, VII)
Asociația Goong București / Oana Pellea
ROU / teatru / 46min
Nerecomandat celor sub 12 ani
Spectacol în limba română
online – înregistrat
Acces gratuit

17:00

PERSONAJUL CE NU POATE MURI
A CHARACTER THAT CANNOT DIE
De: Julia Varley
REGIA: EUGENIO BARBA
Odin Teatret – Nordisk Teaterlaboratorium
DNK / teatru / 1h05min
Nerecomandat celor sub 12 ani
Spectacol în limba engleză, cu traducere în română
online – înregistrat
Acces gratuit

18:00

ORIGINI
ORIGINS
De: Inês Graça
PRT / muzică (fado) / 50min
online – în direct
Bilet: 20 RON

19:00

CEHOV - UN EXPERIMENT
CHEKHOVOS /AN EXPERIMENTAL GAME/
După: A.P. Cehov
REGIA: IGOR GOLYAK
Arlekin’s Zero Gravity (zero-G) Lab & The Cherry Orchard Festival Foundation
USA / teatru / 1h18min
Spectacol în limba engleză, cu traducere în română
online – în direct (accesibil doar prin Zoom)
Bilet: 50 RON

19:00

MAESTRUL DANSULUI
MAESTRO DE BARRA
UN SPECTACOL DE ISRAEL GALVÁN
Israel Galván Company
ESP / dans / 35min
online – înregistrat
Bilet: 30 RON

21:00

MARIA STUART
MARY STUART
De: Friedrich Schiller
REGIA: ANNE LENK
Deutsches Theater Berlin
DEU / teatru / 2h15min
Spectacol în limba germană, cu traducere în engleză și română
online – înregistrat
Bilet: 30 RON

22:00

AUTOBAHN
De: Neil LaBute
REGIA: ANDREI ȘI ANDREEA GROSU
Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu
ROU / teatru / 3h17min
Nerecomandat celor sub 18 ani
Spectacol în limba română, cu traducere în engleză
online – înregistrat
Bilet: 25 RON

23:00

CEHOV - UN EXPERIMENT
CHEKHOVOS /AN EXPERIMENTAL GAME/
După: A.P. Cehov
REGIA: IGOR GOLYAK
Arlekin’s Zero Gravity (zero-G) Lab & The Cherry Orchard Festival Foundation
USA / teatru / 1h18min
Spectacol în limba engleză, cu traducere în română
online – în direct (accesibil doar prin Zoom)
Bilet: 50 RON

Evenimente speciale
Online

02:00

CASA CU TREI M INI
HAUS MIT DREI ARMEN
De: Marija Karaklajić
Traducerea de: Theodora Cristez
REGIA: ANDREI ȘI ANDREEA GROSU
SRB / spectacole- lectură / 1h
Eveniment în limba română
Acces gratuit
Online înregistrat

03:00

GEORGE BANU ÎN DIALOG CU EUGEN JEBELEANU
GEORGE BANU IN DIALOGUE WITH EUGEN JEBELEANU
ROU-FRA / conferințe speciale / 1h04min
Eveniment în limba română
Traducere în limba engleză
Acces gratuit
Online înregistrat

10:00

FESTIVALURI ÎN DIALOG
TALKING FESTIVALS
Bursa de Spectacole / conferințe și seminarii / 1h45min (cu pauză)
Acces pe bază de înscriere, în limita locurilor disponibile
Online – în direct

12:00

PREZENTĂRILE PARTICIPANȚILOR
PARTICIPANTS PRESENTATIONS
Bursa de Spectacole / conferințe și seminarii / 1h45min
Acces gratuit, în limita locurilor disponibile
Online – în direct

14:00

SPEED NETWORKING
Bursa de Spectacole / 2h
Acces pe bază de înscriere, în limita locurilor disponibile
Online – în direct

14:00

TAG
De: Bashkim Hoxha
Traducerea de: Ledia Mușat
REGIA: BOBI PRICOP
ALB / spectacole-lectură / 1h
Eveniment în limba română
Acces gratuit
Online înregistrat

15:00

OCTAVIAN SAIU ÎN DIALOG CU NASSIM SOLEIMANPOUR
OCTAVIAN SAIU IN DIALOGUE WITH NASSIM SOLEIMANPOUR
ROU-DEU-IRN / conferințe speciale / 1h10min
Eveniment în limba engleză
Traducere în limba română
Acces gratuit
Online înregistrat